Jerzy Iwacik przy swoich pracachHajnowianin Jerzy Iwacik po raz pierwszy pokazał swoje prace. Wernisaż odbył się 1 lipca 2022 r. w galerii Muzeum i Ośrodka Kultury Białoruskiej w Hajnówce.

Kategoria: Aktualności 2022

dwie dziewczyny stoją przy swoich pracach plastycznych ustawionych na sztalugachMuzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce zorganizowało czwartą już edycję konkursu plastycznego „Я нарадзіўся тут -Tu się urodziłem”. Konkurs poświęcony został historii i kulturze Podlasia oraz zamieszkującym go od wieków mniejszościom narodowym i etnicznym.

Kategoria: Aktualności 2022

01znak drogowy pogreby w tle widać wieś.12 czerwca 2022 r. mała, cicha na pozór miejscowość w gminie Kleszczele miała swoje święto. Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce zorganizowało tu bowiem trzeci w tym roku festyn z cyklu "I TAM ŻYWUĆ LUDZI".

Kategoria: Aktualności 2022

znak drogowy - DUBINY w tle widać festyn2 czerwca 2022 r. mieliśmy w Dubinach podwójne święto. Święto religijne „Wszeście", czyli Wniebowstąpienie Pańskie oraz święto wsi i jej mieszkańców. Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce zorganizowało tu bowiem festyn z cyklu "I TAM ŻYWUĆ LUDZI".

Kategoria: Aktualności 2022

pan na rowerzeFestynem w Podborowisku w gminie Narew Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce rozpoczęło 14. edycję białoruskich festynów z cyklu "I TAM ŻYWUĆ LUDZI". Od 14 lat wędrujemy po Podlasiu po małych miejscowościach wschodniej Białostocczyzny, by promować białoruską kulturę. To był już 82 festyn licząc od 2009 roku, kiedy rozpoczęła się nasza przygoda. Festyn odbył się 29 maja 2022 r.

Kategoria: Aktualności 2022

plakat podlasie 2022Tematem konkursu jest PODLASIE, z jego architekturą, przyrodą, ludźmi, całą mozaiką kulturową.

Kategoria: Aktualności 2022

zdjęcie z nocy muzeum - zwierdzający wystawęJedyna taka noc w roku- Noc Muzeów- to wyjątkowe święto muzealników, którzy bezpłatnie i w porach wieczornych udostępniają swoje instytucje turystom. Muzeum w Hajnówce po raz piąty zorganizowało takie wydarzenie, które odbyło się 13 maja 2022 r. Publiczność dopisała, oprócz hajnowian odwiedzili nas goście przyjezdni z Polski i zagranicy.

Kategoria: Aktualności 2022

kruhlaczkiNasi przodkowie wiedzieli co znaczy niemarnowanie i naturalna ekologia, my dziś musimy się tego uczyć od nowa...

Kategoria: Aktualności 2022

Serdecznie zapraszamy do udziału w 4. edycji konkursu plastycznego „Я нарадзіўся тут -Tu się urodziłem”, poświęconego historii i kulturze Podlasia oraz zamieszkujących go od wieków mniejszości narodowych i etnicznych. Celem konkursu jest pielęgnowanie patriotyzmu lokalnego, kształtowanie tożsamości oraz upowszechnianie dziecięcej twórczości. Zgłoszenia do 20 maja

Kategoria: Aktualności 2022

06Kobieca wystawa malarstwa w MuzeumW Muzeum dostępna jest nowa wystawa malarstwa zatytułowana „Wymiary kobiecości".

Kategoria: Aktualności 2022

09W ramach spóźnionej w tym roku Nocy Muzeów 30 grudnia 2021 w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce otwarta została wystawa podsumowująca plener malarsko -rzeźbiarski. Plener odbył się w X – XI 2021 w Hajnówce i okolicach. W plenerze wzięli udział artyści: Daniel Gromacki, Jan Milczarek, Stanisław Poskrobko, Marek Sapiołko, Mirosław Zdrajkowski.

Kategoria: Aktualności 2022

15W ramach spóźnionej w tym roku Nocy Muzeów 30 grudnia 2021 w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce otwarta została wystawa podsumowująca plener malarsko - rzeźbiarski.

Kategoria: Aktualności 2022

04Muzeum zrealizowało film promocyjny.

Kategoria: Aktualności 2022

żubr z kotem jedzą naośnieżonej drodzeSiedemnasta edycja ogólnopolskiego konkursu za nami. W tym roku zgłosiła sięrekordowa liczba 163 osób, nadsyłając 477 fotografii Podlasia. Zgłosili się uczestnicy z całej Polski, z przewagą osób z województwa podlaskiego i mazowieckiego. Najmłodszy uczestnik miał 7lat, najstarszy 88.