1317 września 2017 w Narwi odbył się szósty i zarazem ostatni już festyn z cyklu "I TAM ŻYWUĆ LUDZI". Był to zarazem jubileuszowy 60- ty festyn jaki zorganizowało Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce od 2009 roku.

Niezmiennie zagrały znakomite zespoły: Zespół dziecięcy z Narwiańskiego Ośrodka Kultury, AXEL z Białegostoku, NIEMORALNA PROPOZYCJA z Białegostoku, DAWID SZYMCZUK BAND z Hajnówki oraz ART.PRONAR z Narwi. Zespół Dawid Szymczuk Band promował świetny debiutancki album „Czerwona Kalina”. Nie mogło zabraknąć kramiku muzealnego z literaturą białoruską, pamiątkami i rękodziełem ludowym.

Festyn odbył się nad rzeką Narew, która ze względu na swoje wyjątkowe walory przyrodnicze często nazywana jest Polską Amazonią. Dolina Górnej Narwi jest jedną z najlepiej zachowanych dolin rzecznych w Polsce i stanowi jeden z największych, najlepiej zachowanych i naturalnych mokradeł środkowoeuropejskich. Ze względu na unikalne walory obszar ten jest jedną z największych w Polsce ostoi ptactwa błotno – wodnego.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z festynu a na kolejne wydarzenia zapraszamy już w przyszłym roku.

 

Festyn zrealizowano dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w

Białymstoku.

Agnieszka Tichoniuk